ResistAll Türkiye

Cal>Tex’in ResistAll oto koruma ve temizlik ürünleri, Bayraktar Grubu güvencesiyle şimdi Türkiye'de!

Amerika, İngiltere ve Brezilya'da toplam 152 Bayisi olan ABD’nin en büyük otomotiv bayi grupları arasında yer alan Group 1, oto koruma ve temizlik ürünlerini sadece Cal>Tex'ten tedarik ediyor.

Amerika’da 2 bin 400'den fazla noktada ResistAll uygulaması yapılıyor. Bunun yanı sıra ResistAll, Amerika'nın en büyük Sigorta Firması olan Zurich Sigorta'nın 800 noktasında, "Zurich Shield" adı altında ve ülkenin Teksas, Louisiana, Mississippi, Arkansas ve Oklahoma gibi 5 büyük eyaletinde bulunan Gulf States Toyota'nın 150 Bayisi için özel etiket ürünlerini de temin ederek uygulama eğitimi veriyor.

En yeni Nano Teknoloji ile üretilen “ResistAll NG ve NG2 Oto Koruma Ürünleri”, çevre dostu olmanın yanı sıra ailelerin sağlığı düşünülerek geliştirilmiş olma özelliği taşıyor.

2005 yılından bu yana, her yıl Teksas Çevre Koruma Ajansı tarafından en yüksek notu (100%) alarak çevre dostu ürün unvanını elinde tutan Cal>Tex, C2 sertifikasına layık görülen sayılı Teksas'lı firma arasında yer alıyor.

Cal-Tex

Cal-Tex, Deniz Kuvvetlerinde görev yaparken tanışan iki arkadaşın işbirliği yapmasıyla faaliyete geçti. Ronald Rago, Kaliforniya’daki bayilere astarlama ürünleri satan bir işletmeyi işletiyordu, Gary Osborn da Teksas’ta aynı işi yapıyordu. Bu iki arkadaş işbirliği yaparak 1983 yılında Cal-Tex’i kurdular ve mevcut firmalarını tek çatı altında birleştirdiler. Ron, 2006 yılından Cal-Tex’ten emekli oldu. Gary ise halen firmanın günlük çalışmalarına aktif olarak katılıyor.

Cal-Tex, 1980’li yıllarda ilave iç ve dış sızdırmazlık malzemesi/koruyucu ürünler için temel oluşturan bazı kimyasal formüller elde etti. Farklı kimyasal tedarikçiler edinmesiyle 1990’lı yılların başında ve ortasında daha fazla büyüme elde etti. Yıllar boyunca, Cal-Tex 40’ın üzerindeki ürünle ülke çapındaki binlerce bayiye destek olmak için bir ürünle birden çok bayiye hizmet vererek büyümektedir.

Yönetici ekibinin beş önemli üyesi, şirketle bütünleşmiş 80 yılı aşkın deneyime sahiptirler. Kuruluş emektarlarından oluşan bu dinamik grup, Cal-Tex’in ana hedefi ve Merhamet, Alçak Gönüllülük, Bütünlük, Bağışlayıcılık ve Ekip Çalışması gibi temel değerlerine tutkulu bir bağlılık çerçevesinde eğlenceli,değer bazlı bir kültür oluşturmayı teşvik eder.

2006 yılında, Çalışanların Hisse Senedi Sahip Olmalarına Yönelik bir Plan yapmak için şirketin hisse senetlerinin çoğu satıldı. İlk olarak, Cal-Tex ESOP Törstü şirketin %87’sine sahip oldu. Cal-Tex, 2010 yılında çalışan hisselerini % 97’ye çıkaran  şirket hisselerine ek % 10 hisse satın aldı.

Cal-Tex, 2010 yılında EnviroGuard NG™ (Gelecek Nesil) isimli yeni bir ürün hattını piyasaya sürdü.  Bu yeni ürün hattı, üretim ve dostane kullanıma yönelik yeni bir standart belirlemesinin yanı sıra, özellikle su bazlı otomotiv sızdırmazlık malzemelerine yönelik yeni gereksinimlerin karşılamak için tasarlanmıştır. Bu hat ResistAll®, ShadowMark® ve ATP® ürün hatları ile birlikte piyasada çok rağbet görerek kabul edilmiştir. Bu hat, Cal-Tex bünyesinde kuruluştaki otomotiv koruyucu ürünlerin ilk sağlayıcısı olarak sürekli başarı elde eden bir yer edinmiştir.

Farkımız

Dış Boya Koruması

Boya koruyucu  ResistAll® NG2™, araç yüzeyine negatif olarak yüklenen katyonik parçacıklarla birleşerek avantaj sağlar. Bu dış koruyucu, araç yıkandıktan hemen sonra ancak kurutulmadan önce üstüne püskürtülecek şekilde tasarlanmıştır. Islak yüzey, artı yükü elektrostatik çekim aracılığıyla negatif boyalı yüzeyler üzerine yükleyerek ve püskürterek bu yükün hareketini kolaylaştırır. Ayrıca, hidrofob yüksek parlaklık sonucu veren nano parçacıklar da içerir.

Aracınızdaki boyalı tüm parçalar, Enviroguard NG ürün garantisi kapsamında bulunan imkânlarla eşit yüksek kalitedeki garanti imkânlarına sahiptir. Bu imkânlar şunlardır:

 • Boyalı tamponlar, yan aynalar, orijinal fabrika montajlı hava yönlendirici kanatlar ve boyalı gövde yan çıtaları dâhil 5 yıla kadar garanti
 • Far camı matlaştırma ya da sönümleme
 • Sac ya da alüminyum alaşımlı jantlardaki fren tozu
 • Kromda su lekesi oluşumu

İç Yüzey Koruması (Kumaş, Deri/Vinil)

Aracınızdaki ResistAll NG2 ile işlem gören iç yüzeyler, Enviroguard NG ürün garantisi kapsamında bulunan imkânlarla eşit yüksek kalitedeki garanti imkânlarına sahiptir.

Ayrıca, ResistAll NG2 iç koruma yiyecek ve içeceklerden kaynaklanan küf ve pasın oluşturduğu kokulara karşı garantili olan antimikrobiyel bir madde içerir. 

Çevre

Çevreci Girişimler

Cal-Tex, çevresel sorumluluğunun farkındadır ve az darbeli sızdırmazlık malzemeleri ve araç bakım ürünlerinin ürün kullanım ömrü boyunca sektöre öncülük etmeyi vaat eder.

 • Geçtiğimiz 8 yıl için Texas C2 belgeli ürünler
 • Petrol hidrokarbon kullanımı % 80’e kadar azaltılmış ürünler
 • Karışık kâğıt geri dönüşüm programı
 • Karton geri dönüşüm programı
 • Metal tambur geri dönüşüm programı
 • Geri dönüştürülmüş kâğıda basılmış pazarlama kaynağı
 • Geri dönüştürülmüş ürün paketleme
 • Ofislerde ışık tasarrufu
 • Su tasarrufu
 • Gaz tasarrufu
 • HVAC
 • Geri dönüşüm esnasında atık üretiminin azaltılması